Bezpieczna i skuteczna metoda rewitalizacji pochwy.
Proces starzenia się skóry związany jest ze spowolnieniem odnowy komórek ciała i ich zmniejszoną zdolnością regeneracji. Metody autologiczne z zastosowaniem osocza i/lub fibryny bogatopłytkowej wykorzystują autologiczny materiał dawcy (i jednocześnie biorcy) do celów terapeutycznych w wielu dziedzinach medycyny, w tym w zabiegach odmładzających pochwy. Podawanie osocza bogatopłytkowego i/lub fibryny poprawia jakość skóry i błon śluzowych między innymi poprzez aktywację odnowy komórek naskórka i śluzówek, pobudzenie produkcji kolagenu i kwasu hialuronowego oraz pobudzenie tworzenia nowych naczynek krwionośnych. Wszystko to sprawia, że ściany pochwy stają się odmłodzone, bardziej jędrne oraz lepiej nawilżone. Obydwie metody cechuje łatwa dostępność materiału oraz uproszczona i szybka procedura otrzymania materiału. Różnica między osoczem a fibryną jest taka, że fibrynę możemy pozyskać w postaci płynnej oraz w postaci stałej, a osocze pozyskujemy tylko w postaci płynnej. Osocze zapewnia przebudowę istniejącej tkanki, natomiast fibryna rewitalizację i uzupełnianie ubytków tkankowych.
Przed zabiegiem osoczem bogatopłytkowym lub fibryną przeprowadzana jest konsultacja ze specjalistą, której zadaniem jest wykluczenie przeciwwskazań oraz określenie najlepszej metody zabiegowej dla problemu pacjentki. Wymagane jest aktualne badanie cytologiczne (ważne 6 miesięcy) oraz aktualna ocena czystości pochwy (ważna 1 miesiąc). Przed zabiegiem należy wypić 1¬–2 litry wody niegazowanej w celu uzyskania dobrego wypełnia naczyń krwionośnych. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym.
Procedura polega na pobraniu krwi pacjenta, która jest następnie odfiltrowywana w specjalistycznej wirówce według precyzyjnie określonego protokołu. Po kilku minutach rozpoczyna się główny etap zabiegu, czyli podanie pozyskanego osocza i/lub fibryny bogatopłytkowej iniekcyjnie do tkanek miękkich wymagających regeneracji.
Zabieg trwa od 45 do 60 minut.
Choć zabieg fibryną bogatopłytkową oraz osoczem bogatopłytkowym jest bezpieczny ze względu na jego autologiczność, wymaga konsultacji lekarskiej i wykluczenia pewnych stanów czy chorób u pacjenta. Są to:
Efekty biostymulacji skóry osoczem i fibryną bogatopłytkową widoczne są już po pierwszym zabiegu w okresie około 2¬–3 tygodni po wykonanym zabiegu. W celu ich podtrzymania zaleca się wykonanie serii 4 zabiegów co 2–3 tygodnie.
Tuż po zabiegu mogą być widoczne malutkie liczne uwypuklenia przypominające kropelkę wody umieszczoną pod skórą. Ślady te ustąpią stopniowo w ciągu kilku godzin od zabiegu.