PROSTATEKTOMIA RADYKALNA

Radykalne usunięcie gruczołu krokowego jest najskuteczniejszą metodą leczenia raka prostaty, która w wielu przypadkach pozwala na całkowite wyleczenie choroby.

Mobirise

Wskazania do zabiegu

Radykalne usunięcie prostaty jest przeznaczone dla pacjentów ze zdiagnozowanym nowotworem stercza, ograniczonym do narządu lub zaawansowanym miejscowo.

Jak przebiega zabieg?

Lekarz na podstawie stanu zdrowia chorego oraz stopnia rozsiania choroby podejmie decyzję o wyborze prostatektomii otwartej lub techniki laparoskopowej.

Prostatektomia otwarta

Zespół medyczny wykonuje cięcie nad spojeniem łonowym pacjenta, następnie zostaje dokonana wizualna ocena zmian i usunięcie całego gruczołu krokowego, pęcherzyków nasiennych oraz, w niektórych przypadkach, węzłów chłonnych.

Prostatektomia laparoskopowa

Lekarz wykonuje kilka niewielkich nacięć na skórze brzucha i wprowadza przez nie kamerę laparoskopową oraz inne instrumenty laparoskopowe. Po wstępnej ocenie wizualnej narządu usuwa cały stercz wraz z pęcherzykami nasiennymi oraz węzłami chłonnymi. Zabieg ma charakter mniej inwazyjny w porównaniu z prostatektomią otwartą, charakteryzuje go mniejsza liczba powikłań i szybszy czas powrotu do sprawności.

Wymagania do zabiegu

Przed podjęciem decyzji o wyborze metody leczenia nowotworu prostaty niezbędna jest konsultacja urologiczna z ewentualną kwalifikacją do zabiegu. Podczas konsultacji lekarz przeprowadzi dokładny wywiad i wykona badanie urologiczne. Po zapoznaniu się z wynikami badań oceni stężenie PSA, oraz wynik histopatologicznego pobrania wycinków prostaty. W przypadku braku wyników badań lekarz wskaże najlepszą ścieżkę diagnostyczną i możliwe drogi terapii.

Korzyści z prostatektomii radykalnej

  • możliwość całkowitego wyleczenia raka prostaty lub zahamowanie progresji choroby
  • wydłużenie i poprawa jakości życia u pacjentów z zaawansowanym rakiem prostatyZAPISZ SIĘ JUŻ TERAZ!

W pierwszej kolejności wymagana jest konsultacja doktora lub profesora (formularz rejestracji poniżej)JAK DO NAS DOJECHAĆ?Kontakt telefoniczny

+48 600 393 123

Kontakt e-mailowy

recepcja@swjerzymed.pl

Adres

Centrum Medyczne
Św. Jerzego
Polnej Róży 6 lok. U2
02-798 Warszawa
NIP: 6521378129