<

USUNIĘCIE NERKI

Zabieg usunięcia nerki wraz z torebką tłuszczową i nadnerczem oraz wycięcie węzłów chłonnych leżących wzdłuż jest złotym standardem w skutecznej terapii raka nerki.

Mobirise

Dla kogo przeznaczony jest zabieg usunięcia nerki?

Radykalne usunięcie nerki jest przeznaczone dla Pacjentów z nowotworem nerki ograniczonym do narządu lub zaawansowanym miejscowo - bez przerzutów do innych narządów i tkanek.

Na czym polega usunięcie nerki (nefrektomia)?

Nefrektomia to operacja, której celem jest wycięcie chorobowo zmienionej nerki. W zależności od stanu zdrowia chorego i stopnia rozsiania choroby zabieg może być przeprowadzony za pomocą dwóch metod: klasycznej techniki otwartej lub laparoskopowego usunięcie nerki. W chirurgii otwartej stosuje się cięcie w linii podżebrowej (lewej lub prawej). Oprócz zajętego przez nowotwór narządu wycina się też otaczające go tkanki tłuszczowe. Lekarz w czasie operacji może również podjąć decyzję o konieczności usunięcia nadnercza.

Nefrektomia laparoskopowa to technika małoinwazyjnej operacji chirurgicznej, polegająca na wprowadzeniu do jamy brzusznej narzędzi chirurgicznych i kamery wideo, poprzez niewielkie nacięcia wynoszące 0,5-2cm, i wykonanie z ich pomocą oceny zmienionego narządu oraz jego usunięcia. Zaletą tej techniki leczenia jest krótszy czas rekonwalescencji chorego i mniejsza liczba powikłań pozabiegowych.ZAPISZ SIĘ JUŻ TERAZ!

W pierwszej kolejności wymagana jest konsultacja doktora lub profesora (formularz rejestracji poniżej)JAK DO NAS DOJECHAĆ?Kontakt telefoniczny

+48 600 393 123

Kontakt e-mailowy

recepcja@swjerzymed.pl

Adres

Centrum Medyczne
Św. Jerzego
Polnej Róży 6 lok. U2
02-798 Warszawa
NIP: 6521378129